Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utveckling av operationell modell, arbetssätt, organisation och styrning
Referensnummer: 20/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Övergripande beskrivning av omfattningen för upphandlingen
Uppdraget består utav att utifrån våra kundresor öka effektiviteten och innovationskraften och takten i både våra basaffärer och i våra nya affärer.
Leverantören förväntas, utöver att vara rådgivare och bidra med nya värdeskapande tankesätt, att leda och samordna samt planera de insatser som krävs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen