2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjullastare (omtag)
Beskrivning: Beställaren har för avsikt att investera i en hjullastare som säkerställer uppfyllnad av kunders och marknadens förväntningar. Hjullastaren är tänkt att hantera fragmenterat skrot. Hjullastaren ska ha konfiguration enligt vad som framgår av bifogad teknisk specifikation. I upphandlingen ingår en option att beställa ytterligare en hjullastare inom ett år från kontraktstecknande, eller sex månader från leveransdagen, av den första hjullastaren.
Intern identifierare: 112-2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000