88473-2017 - ÄndringSverige-Lerum: Företagshälsovård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård.
Referensnummer: KS16.975
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Lerums kommun bjuder in till anbudsgivning gällande företagshälsovård till kommunens olika verksamheter samt 2 kommunala bolag.
Lerums kommun har cirka 3 000 anställda, fördelade på 3 sektorer och en stabfunktion. Antal chefer i kommunen uppgår till cirka 130.