See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult: besiktning brand och sprinkler
Beskrivning: Upphandlingen omfattar besiktning brand och sprinkler. Ramavtal kommer att tecknas inom följande teknikområden: Teknikområden 1. Besiktning brand 2. Besiktning sprinkler Ramavtal med max tre (3) leverantörer kommer att tecknas för respektive teknikområde.
Intern identifierare: KS 2024/00494
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Teknisk konsult: obligatorisk del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Teknikområde: besiktning brand
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Teknikområde: besiktning sprinkler