88522-2023 - ÄndringSverige-Luleå: Dialysapparater
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dialysmaskiner
Referensnummer: 22/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33181000 Dialysapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser dialysmaskiner och apparatbunden förbrukning för leverans till Region Norrbotten.
Upphandlingens förutsättningar och krav framgår i upphandlingsunderlaget.
I upphandlingen ingår utvärdering via uppställning hos av leverantören angiven referensinstallation under v. 11.