88553-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Katetrar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkontinensprodukter avledande
Referensnummer: RJL 2021/1899
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141200 Katetrar
II.1.4.
Kort beskrivning
avledande inkontinensprodukter för Region Jönköping läns och kommunerna i Jönköpings läns behov.
Huvudprodukterna i upphandlingen är katetrar för urintappning- både förfyllda och torra katetrar.