88571-2026 - Resultat
Sverige – Städning och renhållning – Ramavtal FM-tjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal FM-tjänster
BeskrivningLocum AB avser att upphandla leverantör för lokalvård och verksamhetsservice för sina vårdfastigheter inom Stockholm län. Locum AB ägs av Region Stockholm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113302:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängning med 1 år (3+1)