88578-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Släckt kalk
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalk
Referensnummer: 0434/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24213000 Släckt kalk
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva leveranser av finmald kalksten samt släckt kalk till Renovas avfallskraftvärmeverk på Sävenäs.