8859-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – ARN T5 PBI+ Datasamordnare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelARN T5 PBI+ Datasamordnare
BeskrivningUpphandlingen avser fackkompetens Datasamordning för program T5 PBI+ där grunduppdrag och optioner i huvudsak är för programmet och för projekt PBI Incheckning och ankommande Uppdraget avser ett grunduppdrag med möjlighet för Swedavia att avropa sex (6) optionsuppdrag. Grunduppdrag – 1 500 timmar Start maj 2026 – december 2027.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123658:Lot:1