2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reservdelar båtmotorer Scania, Volvo P, Caterpillar och Hedemora
Beskrivning: Ramavtal för reservdelar till Sjöfartsverkets båtar. Gäller för motormärkena Scania, Volvo Penta, Caterpillar och Hedemora.
Intern identifierare: 26-00698
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34500000 Fartyg och båtar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Reservdelar m.m. till fartygsmotorer
Intern identifierare: 1853436-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Volvo Penta, Scania & Caterpillar
Beskrivning: Reservdelar till fartygsmotorerna Volvo Penta, Scania och Caterpillar m.m.
Intern identifierare: 1853438-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Hedemora
Beskrivning: Reservdelar m.m. till Hedemora fartygsmotorer
Intern identifierare: 1853441-2