Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av grafisk formgivning och produktion
Referensnummer: KSUH23/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla externt konsultstöd i form av grafisk formgivning och produktion.
Bakgrund
Kommunikationsenheten i Ekerö kommun har ett brett uppdrag i att stötta samtliga förvaltningar i Ekerö kommun med olika kommunikationsinsatser. Det är en liten enhet som periodvis har behov av konsultstöd och avlastning i olika insatser, främst gällande produktion av extern kommunikation. En del uppdrag kommer med kort framförhållning och det är därför viktigt för kommunen att leverantören snabbt kan sätta sig in i arbetet och kunna leverera från ”ax till limpa”, gärna samma dag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 79341000 Reklam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen