2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster
Beskrivning: Ramavtalet omfattar: Ramavtalets syfte är att tillhandahålla tryckeritjänster för att tillgodose beställarens behov därav. Ramavtalet omfattar bland annat tryck och leverans av foldrar, broschyrer, tidskrifter, turistinformation m.m. Tryckeriet ska ha modern utrustning som klarar av varierande format och upplagor. Repro och enklare originalarbete ska kunna utföras.
Intern identifierare: N050U25-86
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 79823000 Tryckning och leverans
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A- Tryckeritjänster
Beskrivning: Ramavtalet omfattar Ramavtalets syfte är att tillhandahålla tryckeritjänster för att tillgodose beställarens behov därav. Ramavtalet omfattar bland annat tryck och leverans av foldrar, broschyrer, tidskrifter, turistinformation m.m. Tryckeriet ska ha modern utrustning som klarar av varierande format och upplagor. Repro och enklare originalarbete ska kunna utföras. Ramavtalet omfattar inte - Rulloffset - Tryckta kuvert motsvarande de som omfattas av Göteborgs Stads ramavtal för Tryckta kuvert - Visitkort och brevpapper motsvarande de som omfattas av Göteborgs Stads ramavtal för Visitkort - Kopieringstjänster (hantering och utskrift av ritningar, kopiering av handlingar m.m.) - Utställnings-/exponeringsmaterial - Fakturautskrifter/printertjänster - Distributionstjänster - Profilprodukter eller tryck på profilprodukter
Intern identifierare: A- Tryckeritjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B- Visitkort och korrespondenskort
Beskrivning: Ramavtalet omfattar Tryckning och leverans av: Visitkort Korrespondenskort Korrespondensblock Ramavtalet omfattar inte Andra trycksaker.
Intern identifierare: B- Visitkort och korrespondenskort