2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckta läromedel
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tryckta läroböcker och annan pedagogisk material för förskola, grundskola, grundsärskola, gymnasieskola, gymnasiesärskola, kommunal vuxenutbildning samt särskild utbildning för vuxna.
Intern identifierare: 412/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22110000 Tryckta böcker
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22111000 Skolböcker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tryckta läromedel