See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel, Ägg
Beskrivning: Upphandlingen avser UM behov av ägg. Det efterfrågas både konventionella och ekologiska/krav ägg. Upphandlingen är uppdelad i två delar; Del 1, efterfrågas stor förpackning, innehåller 120 - 150 styck ägg i en förpackning Del 2, efterfrågas mindre förpackningar, två olika förpackningsstorlekar; 6 - 10 styck ägg i en förpackning Sida 1/34 12 - 15 styck ägg i en förpackning
Intern identifierare: KS 2023-00483
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03142500 Ägg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: Upphandlingen avser UM behov av ägg. Det efterfrågas både konventionella och ekologiska/krav ägg. Upphandlingen är uppdelad i två delar; Del 1, efterfrågas stor förpackning, innehåller 120 - 150 styck ägg i en förpackning Del 2, efterfrågas mindre förpackningar, två olika förpackningsstorlekar; 6 - 10 styck ägg i en förpackning 12 - 15 styck ägg i en förpackning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav Del 1, stor förpackning ägg
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav Del 2, mindre förpackning ägg