88919-2020 - KonkurrensutsättningSverige-SÖDERTÄLJE: Golvläggning och beläggning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2032 Ramavtal Golv för Telgebolagen, Salems Kommun och Nykvarns Kommun
Referensnummer: TI 2019-2032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45432100 Golvläggning och beläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal golventreprenader inklusive materiel för olika typer av golv i fastigheter och bostäder.
Beställare: Telge AB, Nykvarns Kommun och Salems Kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45432110 Golvläggning, 45432130 Golvbeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen