2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utsättning laxsmolt
Beskrivning: Länsstyrelsen inbjuder till anbudslämning gällande laxsmolt av i första hand Gullspångs- eller Klarälvsstam, inklusive lastning, transport och utsättning av fisken i Vättern.
Intern identifierare: 24/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03311000 Fisk
Ytterligare klassificering (cpv): 03311700 Lax
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000