See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård kontor i Göteborg och Malmö
Beskrivning: Åklagarmyndigheten har två nya kontor i Göteborg och Malmö med inflyttning i april, där personalen väntas vara på plats under mars månad. Därför gör man nu upphandling av leverantör av lokalvården i lokalerna. Göteborgs kontoret är 744 kvm där två separata enheter kommer arbeta Malmö kontoret är 957 kvm där två separata enheter kommer arbeta. Åklagarmyndigheten avser att upphandla två rangordnade leverantörer som ska kunna leverera både till Göteborg och Malmö.
Intern identifierare: ÅM2024-2773
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000