2. Förfarande
Förfarande
Titel: Demontering och omhändertagande av eldistributionsutrustning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för demontering och omhändertagande av eldistributionsutrustning såsom elkabel och lina, transformatorer, ställverk, belysning och armaturer samt kreosotstolpar. Ramavtalet kommer nyttjas av Sinfras medlemmar som är lokalnätsbolag som verkar inom Sverige.
Intern identifierare: 24/5
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000