See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem Göteborgs stad med flera
Beskrivning: Upphandlingen avser ett verksamhetssystem för vuxenutbildning inom skolformerna kommunal vuxenutbildning, särskild utbildning för vuxna och svenska för invandrare. Vidare ingår systemstöd för yrkeshögskola, prövningsenheten, uppdragsutbildning samt arbetsmarknadsutbildning i omfattningen för upphandlingen. Upphandlingsobjektet omfattar följande delobjekt: Applikation •Införandeprojektet inkluderat implementeringstjänster och integrationer •Förvaltningstjänst inkluderat underhålls- och supporttjänst samt drifttjänst. •Ytterligare beskrivning av upphandlingsobjektet finns i Bilaga 3 - Upphandlingsobjektet.
Föregående meddelande: 002744-2023
Intern identifierare: 0312/23
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000