89049-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Borlänge: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för entreprenadmaskintjänster till AB Borlänge Energis avfallsanläggning Fågelmyra
Referensnummer: ABBE 2020/142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser huvuduppdrag gällande entreprenadmaskintjänster för skötsel av Borlänge Energis avfallsanläggning Fågelmyra.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen