Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll, reparation och montering av vägräcken
Referensnummer: SN-2022-239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för reparation och byte av befintliga vägräcken samt montering av nya vägräcken.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233140 Vägarbeten, 45233292 Montering av säkerhetsutrustning, 45233293 Montering av vägutrustning, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen