891-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Möbler för sjukvårdsändamål
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningsmöbler-och rullandematerial
Referensnummer: RJL 2021/1643
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar rullande material. Exempelvis sopsäckshållare, britsar, undersökningsstolar, gynstolar och rullbord