89100-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Byggnadsanläggning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gamla IP Bollens fsk och idrottsytor
Referensnummer: Pnr 5823
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av Fsk samt idrottsytor
Entreprenadform: GE
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45223300 Byggnation av parkeringsplats, 45236000 Markanläggning, 45236110 Markanläggning för idrottsplatser, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421151 Montering av kompletta kök, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen