89128-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Uppdragskonsult inom teknisk lösning/system för projektet Framtidens videosystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUppdragskonsult inom teknisk lösning/system för projektet Framtidens videosystem
BeskrivningUppdragskonsult inom teknisk lösning/system för projektet Framtidens videosystem. Projektets videosystem innebär en utredning och etablering av nytt system och förvaltningsform för systemdelning av videoövervakning på statliga vägar.
Intern identifierareKOM-419257
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUppdragskonsult inom teknisk lösning/system för projektet Framtidens videosystem