Projektet avser installationer av säkerhetssystem till ett bibliotek inom fastigheten Landshövdingen 1 (Rosengårds Centrum). Kontraktsarbetena avser endast kanalisation och dosor för verksamhetens inbrottslarm.
Projektet är en del av en mer omfattande ny- och ombyggnation till ett bibliotek inom fastigheten, för vilken beställaren har upphandlat en separat byggentreprenör för utförande av byggentreprenadarbetena.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen