892-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Desinfektionsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol-diskdesinfektorer
Referensnummer: RJL 2021/1644
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39330000 Desinfektionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar spol-och diskdesinfektorer. Region Jönköping vill upphandla flera modeller från bänkstående till fristående på en sockel.