Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckservice
Referensnummer: 2018/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på däck och däckservice till fordon på SRV återvinning AB (SRV).
SRV förbehåller sig rätten att teckna avtal med mer än en anbudsgivare, dock högst två, en för "personbils- och lätta lastbilsdäck" samt en för däck till arbetsfordon. Anbud kan lämnas på antingen däck och däckservice för 'personbilar' och/eller för 'arbetsfordon'.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351100 Bildäck, 34352000 Extra kraftiga däck, 34352100 Lastbilsdäck, 34913200 Regummerade däck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen