89289-2020 - KonkurrensutsättningSverige-JÖNKÖPING: Musikinstrument och delar till dessa
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikinstrument och tillbehör
Referensnummer: 18/176
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37300000 Musikinstrument och delar till dessa
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende musikinstrument och tillbehör.
Upphandlingen avser musikinstrument och tillbehör främst till kommunens skolor.
Omfattning
Avtal-/en omfattar fabriksnya instrument samt tillbehör inom områden nedan:
Akustiska instrument
El- och digitala instrument
Studioutrustning
Avtalet avser inte noter eller reparation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37310000 Musikinstrument, 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen