2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende byggarbeten, 2017/96
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem avseende förekommande byggarbeten (ej större projekt) så som mindre nybyggnation, om- och tillbyggnation m.m. Systemet får användas av andra upphandlande myndigheter (UM) eller enheter (UE).Giltighetstiden för detta DIS är 6 år från 2020-12-22. Giltighetstiden kan komma att ändras enligt LOU 8 kap 6 §
Föregående meddelande: 3349-2020
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:59397:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster