Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klient - datorutrustning och tillbehör
Referensnummer: 2018-09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunens målsättning är att upphandla en (1) partner som ska ha förmåga att leverera ett brett sortiment av olika typer av klientenheter och olika IT-arbetsplatsprodukter tillsammans med produktnära tjänster till kommunens olika verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213000 Persondatorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen