89380-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter Miljöhandläggare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter Miljöhandläggare
BeskrivningÖrnsköldsviks Kommun upphandlar ramavtal för tekniska konsulter miljöhandläggare inom samhällsplanerings-, bygg- och anläggningssektorn. Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med maximalt tre (3) leverantörer och avrop kommer att ske rangordnat.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101173:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster, 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster