89421-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Borlänge: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och avhjälpande underhåll fastighetsteknik Samverkansentreprenad
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inlämna anbud enligt vår beskrivning till Rubricerad Samverkansentreprenad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45420000 Snickerimonteringar, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen