2. Förfarande
Förfarande
Titel: Geografiskt visualiseringsverktyg 2026
Beskrivning: Antagen Leverantör ska tillhandahålla ett Geografiskt analys- och visualiseringsverktyg för trafikutveckling. Systemet som tillhandahålls till Västtrafik ska vara avsett för att analysera, visualisera geografisk-, trafik- och marknadsinformation. Systemet ska tillhandahållas som en tjänst över internet, Software as a Service (SaaS).
Intern identifierare: 1-861-25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72212326 Programvaruutvecklingstjänster för kartor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingsföreskrifter Öppet förfarande
Intern identifierare: 1834076-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Åberopande av annans kapacitet
Beskrivning: För Anbudsgivare som åberopar annans kapacitet (se avsnitt 1.3.4)
Intern identifierare: 1834077-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Alternativ 2 - inlämnande av bevis i Anbudet
Beskrivning: Välj alternativ 2 om du inkommer med bevis direkt i anbudet. OBS Välj antingen alternativ 1 eller alternativ 2!
Intern identifierare: 1834078-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Alternativ 1 - lämna in egenförsäkran
Beskrivning: Välj alternativ 1 om du inkommer med egenförsäkran, ESPD. OBS Välj antingen alternativ 1 eller alternativ 2!
Intern identifierare: 1834079-3