8946-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Undersökningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nationell varuflödesundersökning - undersökningsår 2021
Referensnummer: Sta 2019/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förberedelser och produktion av en nationell varuflödesundersökning i Sverige avseende undersökningsåret 2021.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79311100 Utformning av undersökningar, 79330000 Statistiktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dokument samt frågor under anbudstiden
Alla dokument rörande denna upphandling finns att tillgå på VISMA OPIC (www.opic.se). Det är upp till anbudsgivaren att hålla sig underrättad om vad som sker i upphandlingen via denna webbsida.
Om en anbudsgivare anser att upphandlingsdokumentet behöver förtydligas för att det ska var möjligt att lämna anbud ska frågor ställas till Trafikanalys via ovannämnda webbsida. Trafikanalys kan inte garantera att frågor som ställs efter den 4 november besvaras.
Om frågor skulle föranleda förtydligande eller justering av upphandlingsdokumentet kommer dessa att publiceras på webbsidan. Endast skriftliga svar och förtydliganden lämnade på detta sätt är att se som giltiga förtydliganden av upphandlingsdokumentet. Samtliga svar utgör en del av upphandlingsdokumentet. Trafikanalys besvarar endast frågor som medför behov av förtydliganden av upphandlingsdokumentets innehåll etc.