89464-2019 - ResultatSverige-Munkedal: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av byggnationer för Munkedals kommun i strategisk partnering
Referensnummer: KS 2018-407
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar flera projekt inom Munkedals kommun och avropas samt genomförs var för sig för följande skolor; Centrumskolan, Hällevadsholms skola, Hedekas skola, Munkedalsskolan, Bruksskolan och Kungsmarksskolan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45214220 Byggnation av högstadie- och gymnasieskola, 45453100 Renoveringsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen