89474-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sorteringsverk
Referensnummer: TN 2020/4014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland ämnar att köpa in ett sorteringsverk för materialåtervinning.
Anbudsbundenhet
Anbudsgivaren är bunden till sitt anbud fram till och med 19.6.2021.
Skulle upphandlingsprocessen försenas av något skäl kan anbudsbundenheten förlängas efter skriftlig överenskommelse mellan upphandlande myndighet och anbudsgivaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen