Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
20-0054_Profilkläder 2021ff
Referensnummer: 20/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18300000 Klädesplagg
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg upphandlar ett ramavtal att omfatta design och tillverkning av olika plagg att komplettera Lisebergs befintliga kollektion av profilkläder för de anställda.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18235100 Tröjor, 18330000 T-tröjor och skjortor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen