Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdnära skrivare och tillhörande tjänster 2017 SLL816.
Referensnummer: LS: 2016-0447
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser (efter avrop) av vårdnära skrivare med tillhörande förbrukning till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL). Dessutom har TioHundra AB och Region Gotland rätt att avropa.
Upphandlingen består utav tre separata anbudsområden.
Vänligen notera att förfrågningsunderlaget publiceras via www.upphandling.sll.se någon dags fördröjning kan inträffa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde 1 – Funktion etikett- och kvittoutskrift vårdsystem
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30197620 Skrivpapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Funktion etikett- och kvittoutskrift vårdsystem se upphandlingsdokumenten.
Del nr: Anbudsområde 2 – Funktion armbandsutskrift vårdsystem
Ytterligare CPV-kod(er) 22455100 ID-armband
Funktion armbandsutskrift vårdsystem.
Del nr: Anbudsområde 3 – Funktion mobil- och etikettutskrift
Ytterligare CPV-kod(er) 30199760 Etiketter
Se upphandlingsdokumenten avseende Anbudsområde 3 – Funktion mobil- och etikettutskrift.