Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vägsalt
Referensnummer: A 17-066 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34920000 Vägutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av färdigblandad saltlösning och vägsalt samt förvaring av nämnda produkter för succesivt uttag under avtalstiden. Avtalet omfattar både sommar och vintervägsalt/saltlösning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34920000 Vägutrustning, 34927100 Vägsalt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen