2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skog och parkmaskiner samt service av skog och parkmaskiner
Beskrivning: Nässjö Kommun avser att upphandla ramavtal för Skog och Parkmaskiner samt service av dessa.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling
Ytterligare klassificering (cpv): 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Skog och parkmaskiner
Beskrivning: Nässjö Kommun avser att upphandla Ramavtal för Skog och Parkmaskiner samt service av dessa.