89576-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fossilfritt drivmedel 2020/25
Referensnummer: 2020/00025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Fossilfritt drivmedel till Mora kommuns fordonsflotta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09100000 Bränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen