Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandlarm
Referensnummer: 2018/3374
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31625200 Brandlarmssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Karlshamns kommuns och Karlshamnsfastigheter AB:s behov av brandlarm; installation, reparations-, ändringsarbeten samt material under avtalstiden. En del arbeten genomför kommunen i egen regi och detta avtal avser att täcka arbeten utöver de som sker i egen regi. Nya anläggningar och utökningar skall vara fullt kompatibla med befintliga system.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625200 Brandlarmssystem, 31625100 Branddetektorer, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 31625000 Inbrotts- och brandlarm
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen