Upphandlingen ska tillgodose det löpande behovet av möbler och inredning anpassade för miljöer inom grund-, högstadie- och gymnasieskolor och andra offentliga miljöer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Elevbord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lådfack
Del nr: 2
Stolar
Del nr: 3
Bänkar
Del nr: 4
Matsal
Del nr: 5
Rullpallar
Del nr: 6
Materialskåp
Del nr: 7
Lärarpulpet
Del nr: 8
Entré
Del nr: 9
Whiteboard
Del nr: 10
Elevstolar
Del nr: 11
Ståbord
Del nr: 12
Bordskärm
Del nr: 13
Elevskåp
Del nr: 14
Trä- och metallslöjd
Del nr: 15
Textilslöjd - klar
Del nr: 16