89601-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Passerkort
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Passerkortsämnen och tillbehör passerkort
Referensnummer: 201960
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35123400 Passerkort
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Television AB (SVT) inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av passerkortsämnen och tillbehör till passerkort. Målet med upphandlingen är att samordna och effektivisera inköpen av passerkortstillbehör inom PS-bolagen. Syftet med upphandlingen är att hitta en kostnadseffektiv och leveranssäker leverantör per beskrivet anbudsområde nedan som kan leverera till PS-bolagen.
Upphandlingen omfattar två anbudsområden:
1. Passerkortsämnen
2. Förbrukningsmaterial för passerkort
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen