Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsmaterial för matdistribution till VästUpp kommunerna
Referensnummer: KA 2019/853
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44618100 Lätta förpackningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förpackningsmaterial för matdistribution till kommunerna inom VästUpp samarbetet; Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Strömstad, Tanum, Trollhättan, Uddevalla och Vänersborg.
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44618000 Lätta behållare, korkar, kapsyler, kar och lock, 44618300 Korkar, proppar, kapsyler och lock, 44618330 Lock till behållare, 44618340 Lock, 44619100 Askar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen