89610-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Upphandling av support, utbildning och licenshantering av Infoblox produkter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av support, utbildning och licenshantering av Infoblox produkter
Beskrivning: Trafikverket är i behov av support och leverans av Infoblox produkter så som licenser. Idag finns flera Infoblox produkter installerade i Trafikverket. Dessa kommer att finnas i anläggningen även om det kommer till en livscykelhantering. Upphandlingen omfattar en leverantör som ska agera som strategisk partner genom att bistå Trafikverket med leveranser av Infoblox produkter så som licenser, support och utbildning.
Intern identifierare: KOM-417369
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32570000 Kommunikationsutrustning, 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av support, utbildning och licenshantering av Infoblox produkter