89611-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Navigationsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Elektroniska körjournaler
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34933000 Navigationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Elektroniska körjournaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34933000 Navigationsutrustning, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen