89627-2021 - ResultatSverige-Karlskoga: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil
Referensnummer: 2020-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett engångsköp av en lastbil med kran och lämmflak att levereras till Karlskoga kommun under 2021.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen