Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El- och fiberinstallationer samt felsökning
Referensnummer: 22/152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande el- och fiberinstallationer samt felsökning vid behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen