89669-2018 - ÄndringSverige-Hällefors: Mobila byggnader och modulbyggnader
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmoduler
Referensnummer: KS 18/00065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan
Ni inbjuds härmed att, i enlighet med förfrågningsunderlaget, lämna anbud på hyra av skolmoduler
Anbud lämnas elektroniskt via Visma TendSign och ska innehålla samtliga uppgifter och dokument som efterfrågas.
Anbud ska vara upphandlande myndighet tillhanda senast 2018-03-23.
Avtals och hyrestiden är 60 månader.
Förfrågningsunderlaget bygger på allmänna bestämmelser för byggnads-, anläggnings- och reparationsentreprenader, AB 04.
Välkomna med Era anbud!
Mikael Pulkkinen
Samhällsstrateg
Hällefors kommun